מאמרים אקדמיים בחינם

בעקרון כחוקרים או סטודנטים, אמורה להיות לכם גישה חופשית לחומר אקדמי, אבל כמו הרבה דברים שאמורים להיות – זה לא תמיד מה שקורה בפועל. יכולות להיות לכך מיליון סיבות שונות, אבל העובדה היא שגם סטודנטים וחוקרים מן המניין וגם אנשים סקרנים שמבקשים ללמוד ולחקור נושאים באופן עצמאי זקוקים למאמרים אקדמים בחינם, בגישה חופשית.

חיפוש בגוגל סקולר הוא שער לאוקיינוסים של ידע אקדמי, אבל חלק מהאוקיינוסים האלה בעצם נמצאים מאחורי חומת תשלום ואין דרך לראות מראש אילו מהם הינם מאמרים אקדמיים בגישה חופשית ואילו דורשים תשלום מופרך. מה עוד שגוגל סקולר די חלש במאמרים בעברית.

אתר הקסם שמציג רק מאמרים אקדמיים להורדה בחינם

חוקרים וסטודנטים שכבר גילו את אתר אקדמג'יק Academagic.co.il לא מבינים איך הם יכלו להסתדר בלעדיו. מדובר באתר קסום שמאפשר סינון מאמרים לפי פרמטרים שונים, כמו תחומים, סוגי מאמרים, שפה (עברית ואנגלית) קורסים ומוסדות לימוד, וכל המאמרים בו הם מאמרים חינמיים בגישה חופשית.

היתרון העצום הנוסף של אקדמג'יק לחוקרים וסטודנטים דוברי עברית, הוא שאין צורך לבצע חיפוש נפרד למאמרים בעברית ובאנגלית – לכל מילת חיפוש שתכניסו תקבלו את כל התוצאות שיש באתר ללא הבדלי שפה דת ומין (אלא אם תבצעו סינון). מעבר לזה, האתר מאפשר גם לסנן מאמרים לפי שפה, סוג המאמר, ואפילו אפשר לאתר באמצעותו מאמרים לפי סילבוסים של קורסים!

 

מדהים! איך משתמשים באקדמג'יק?

קודם כל אם אתם בחיפוש כללי ולא נעולים על נושא מאד ספציפי, אפשר ללכת לפי תחומים ברשימה בצד ימין.

צילומסך אתר אקדמג'יק - מאמרים אקדמים חינם עם סימון על רשימת הנושאים

 

עכשיו נניח לדוגמא שאנחנו מחפשים מאמרים אקדמיים על צה"ל. נתחיל להקליד בתיבת הנושא, נבחר את הנושא המתאים ונלחץ "מצא לי מאמרים".

(אם הנושא שאתם מחפשים לא עולה בתוצאות אפשר לחפש בתיבה העליונה, איפה שכתוב "חפשו מאמרים אקדמים בחינם" ויש סימן של זכוכית מגדלת. אבל כדאי קודם לחפש בתיבת הנושא, כי ככה אפשר לסנן יותר טוב את התוצאות.)

צילומסך אתר אקדמג'יק - מאמרים אקדמים חינם עם סימון על הנושא צה"ל בדרופדאון מתיבת נושא, וסימון על מצא לי מאמרים

 

מיד יוצגו מאמרים בנושא, כולם להורדה בחינם. נניח שמתוך התוצאות אנחנו רוצים לראות רק מאמרים מסוג מחקר איכותני. נלחץ על סוג מאמר ונבחר "מחקר איכותני", ואז נלחץ שוב על מצא לי מאמרים.

צילומסך אתר אקדמג'יק - מאמרים אקדמים חינם עם סימון על דרופדאון סוג מאמר וכפתור מצא לי מאמרים

 

עכשיו מוצגים לנו רק מחקרים איכותניים על צה"ל. נלחץ על אחד מהמאמרים, לדוגמא הראשון, כדי לגלות אילו עוד פיצ'רים נחמדים יש לאתר להציע:

צילומסך אתר אקדמג'יק - מאמרים אקדמים חינם עם סימון על "לצפייה" במאמר

 

קודם כל אפשר פשוט ישר להתחיל לקרוא את המאמר באתר (לקריאה נוחה כמו בתמונה הסתירו את הניווט על ידי לחיצה על הכפתור עם שלושת הפסים), או ללחוץ על סמל ההורדה ולהוריד למכשיר בכדי לקרוא מאוחר יותר.

צילומסך מאתר אקדמגי'ק - מאמרים אקדמים חינם של תצוגת קריאת המאמר "סיפורי חיים של חיילים משוחררים" עם סימון על כפתור להסתרת חלון ניווט וסימון על כפתור הורדה

 

מתחת לחלונית של קריאת המאמר תוכלו למצוא ציטוט לביבליוגרפיה לפי כללי APA, כפתור לסיכום בעברית של המאמר, ומילות רקע כלליות אודות המחקר שיעזרו לכם להבין אם הוא רלוונטי לכם או לא. אם תמשיכו לגלול למטה באתר תגלו עוד פיצ'רים מגניבים כמו תגיות של הקורסים שבהם המאמר נלמד שדרכם אפשר להגיע למאמרים נוספים מהסילבוס, תגיות נושא ותחום, והצעות למאמרים נוספים באותו נושא או בנושאים משיקים.

צילומסך אתר אקדמג'יק עם סימון על ציטוט APA, סימון על כפתור לקבלת סיכום בעברית של המאמר, ועל תיאור המאמר.

 

מה קורה אם לוחצים על קבל סיכום בעברית של המאמר? אם קיים ברשת סיכום בעברית למאמר הזה, הלינק מוביל ישר לעמוד של הסיכום! אם אין עדיין ברשת סיכום של המאמר, נפתחת חלונית להזמנה נוחה ומהירה של סיכום (בתשלום שהוא לא גבוה בהתחשב בכך שזה סיכום שנעשה במיוחד לפי הזמנה).

צילומסך מאתר אקדמג'יק של מסך הזמנת סיכום

 

מאגר מאמרים אקדמיים חינמיים עם יתרונות בלעדיים

בקיצור, אתר אקדמג'יק לא רק מבטיח ומספק מאמרים אקדמיים חינם. הוא גם מציע חיפוש לפי חתכים פופולריים ושימושיים כמו שפה וסוגי מאמרים; וגם מספק גישה מהירה ונוחה לסיכומים בעברית של מאמרים אקדמיים.

 

מקווים שעזרנו, אם יש עוד שאלות בנוגע למאמרים אקדמיים חינם פנו אלינו:

  תספרו לחברים:
  שיתוף ב facebook
  שיתוף ב twitter
  שיתוף ב linkedin
  שיתוף ב whatsapp
  שיתוף ב email
  שיתוף ב telegram

  פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

  מה היית רוצה לקבל בחינם?

  שתף/י אותנו ברצונות שלך, ונעשה מאמץ למצוא עבורך דרכים להשיג את מה שאת/ה רוצה בחינם!