לנסוע חינם בכביש 6 – באילו מקטעים אפשר לנסוע בחינם?

כביש 6 מתחלק לשלושה חלקים עיקריים: צפוני, מרכזי ודרומי, ואופן התשלום לגביהם נקבע בהתאם לחלוקה זו. המחיר לכל מקטע תלוי בסוג כלי הרכב ובהתאם למסלול החיוב הספציפי בתור לקוח מזדמן, מנוי וידאו או מנוי פסקל. לאורך הכביש ישנם מספר של מקטעים בחינם לגמרי לכל סוגי כלי הרכב ובלי תלות במסלול החיוב של בעל הרכב, כפי שנפרט בהמשך.

מקטעי כביש 6

כביש 6 הוא הכביש המהיר הארוך ביותר בישראל כיום. מחיר הנסיעה על כביש 6 מחושב בהתאם לחלק הכביש ומספר המקטעים של הנסיעה. בנסיעה בקטע המרכזי שבין מחלף שורק למחלף עירון, החיוב המינימלי הוא על 3 קטעים, גם כאשר הנסיעה בפועל היא על פחות. בנסיעה של 5 קטעים ויותר החיוב הוא על תעריף של 5 קטעים בלבד.

נסיעה בחינם באזור הדרום

הקטע בכביש שבין מחלף עירון למחלף עין תות מחושב בנפרד משאר הנסיעה. מרבית מקטעי החינם בכביש הם בקטע הדרומי של הכביש אך לא רק. קטעים בדרום הכביש שהם קטעים חינמיים הם בין מחלף שוקת דרום ועד מחלף שורק. הדבר כולל נסיעה בחינם בכל המקטעים שבין המחלפים, שוקת מערב, לקיה, להבים, רהט, דבירה, קמה, מאחז, וקרית גת.

נסיעה על כביש 6 בחינם

באזור המרכז המקטע שבין מחלף דניאל למחלף בין שמן בחינם אף הוא ובנסיעה בחלק המרכזי של הכביש, הוא לא נספר כמקטע המחייב תשלום. לסיכום, על מנת לבצע נסיעה בחינם על כביש 6 יש להיות ערניים לדרך ולרדת בזמן מהכביש המהיר. ניתן לקבוע באפליקציית הניווט ווייז הימנעות מכבישי אגרה בהגדרות, וכך בתכנון המסלול שלכם ישולבו רק מקטעים בחינם מהכביש.

 

תספרו לחברים:
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

מה היית רוצה לקבל בחינם?

שתף/י אותנו ברצונות שלך, ונעשה מאמץ למצוא עבורך דרכים להשיג את מה שאת/ה רוצה בחינם!