איך לקבל תמונות AI מהממות בחינם

מהפכת הבינה המלאכותית היכתה חזק, וכולם רוצים – ובצדק – לעשות תמונות AI מהממות במחי משפט פרומפט אחד.כדי להשתמש באתרים הידועים יותר, dall-e ומידג'ורני, באופן קבוע – צריך לשלם לא מעט כסף. אבל מה שהרבה לא יודעים זה שישנה דרך לקבל תמונות AI חינם באיכות גבוהה, שאפשר להשתמש בה באופן שוטף כמעט בלי הגבלה.

מידג'ורני אכן מביאה תוצאות מרהיבות, אך יש עמה מספר בעיות. קודם כל והכי חשוב לעניינינו – מבחינת שימוש חינם, יש הגבל של יצירת 25 תמונות. אחרי זה חייבים לשלם. חוץ מהעניין הזה של מגבלת שימוש די רצינית, יש את העניין הזה ש… איך לומר? ממש מסובך להכנס.

אנחנו מחשיבים את עצמנו די טכנולוגים ואפילו לנו היה קשה ומסובך בכלל להגיע לבוט שיוצר את התמונות. גם אחרי שהגענו הממשק מאד מבלבל כיוון שלמשתמשים חינמיים העבודה היא בחדר צ'ט פתוח לציבור, וכל העבודה שלכם נבלעת והולכת לאיבוד בין עשרות פרומפטים ותמונות שצצות בכל רגע. זה אמנם מרהיב ומעניין אבל מאד מפריע לעבוד.

בעיה נוספת וקריטית היא שבשעות העומס על השרתים – משתמשים שאינם מנויים בתשלום לא יכולים לייצר תמונות חינמיות. זאת אומרת שאם אתם צריכים תמונות במיידי – אי אפשר לבנות על זה.

 

אז איפה אפשר לעשות תמונות AI חינם בממשק נוח וכמעט בלי הגבלה?

אם אתם רוצים לחולל תמונות בינה מלאכותית מעולות, בקלות, בלי המתנה, באופן פרטי ובחינם – אתם חייבים לנסות את canva. קנבה היא כוכב עולה בשמי העיצוב הגרפי וכבר הזכרנו כאן את יתרונותיה בתחום של עיצוב לוגו חינם. לאחרונה היא הוסיפר פיצ'ר מעולה של text to image והיא רק משפרת ומשכללת אותו כל הזמן.

נקדים ונאמר שיש לקנבה מנוי פרו שהוא בתשלום (לא גבוה), והוא מומלץ מאד כי הוא מאפשר באופן כללי כל מיני פיצ'רים מעולים של עיצוב ואפקטים וגישה להמון המון תמונות סטוק, אלמנטים, פונטים ועיצובים. לגמרי אפשר להתחיל על החינמי ולעבור לפרו אחרי שמתמכרים (ובטוח תתמכרו).

עם זאת לעניינינו של תמונות AI חינם – ההבדל היחיד בין הפרו לחינמי הוא שבפרו אין הגבלת שימוש בכלל, ובמנוי חינמי יש הגבלה של מספר נסיונות ביום, ולמחרת המכסה מתחדשת. כלומר יש לכם בקאנווה קצת פחות נסיונות חינם ממה שיש לכם במידג'ורני – אבל כאן זה מתחדש מדי יום ביומו.

אז בשביל להשתמש צריך קודם כל להירשם, שזה חינם. בשביל מי שלא רגיל או מתקשה בהרשמות לאתרים, נראה לכם פה איך עושים את זה עם מדריך הרשמה לקנבה חינם.

אם אתם כבר רשומים או רגילים להרשם לאתרים – היכנסו או הירשמו כאן בקישור, ודלגו ישר לחלק שמסביר איך להכין תמונות AI חינם בקנבה: מדריך איך לעשות תמונות AI חינם

 

הרשמה לקנבה חינם

נכנסים לקנבה מהלינק הזה ומגיעים למסך הכניסה. לוחצים על הירשם בחינם.

צילומסך עמוד כניסה לאתר קנבה

 

כאן תוכלו לבחור את דרך ההרשמה העדיפה עליכם, לצורך הדוגמא נבחר דרך חשבון גי'מייל סתם כי זה חוסך לזכור עוד סיסמא, אבל זה לא משנה – כל הדרכים טובות.

צילומסך הרשמה לקנבה עם סימון ירוק על הכנס עם גוגל

 

נפתח חלון, כאן צריך להזין את המייל, וללחוץ הבא

צילומסך כניסה לקנבה עם גוגל סימונים ירוקים על כתובת מייל ועל כפתור הבא

 

עכשיו צריך להזין את הסיסמה לג'ימייל

צילומסך כניסה לקנבה עם גוגל סימונים ירוקים על סיסמא והבא

 

יכול להיות שגוגל ישלח לכם הודעה למכשיר הנייד שתצטרכו לאשר שזה אתם, במקרה כזה עקבו אחר ההוראות בטלפון ואשרו, וההודעה הזו תעלם לבד

צילומסך חלון אימוד דו שלבי

 

כשתכנסו תצוץ האפשרות לבחור את מטרת השימוש, זה רק יאפיין את ההצעות על עיצובים ותבניות, לא ממש ישפיע על שום דבר מעבר. תבחרו מה שנכון לכם, אנחנו בחרנו שימוש אישי.

צילומסך "לאיזו מטרה תשתמש בקנבה" סימון ירוק על שימוש אישי

 

אחרי שתבחרו מטרה, תצוץ הזמנה לנסות את קנבה פרו בחינם לתקופת נסיון של 30 יום, אחריה תוכלו להחליט אם להמשיך בפרו או לעבור למסלול החינמי.

זאת אפשרות מצויינת כדי להכיר וללמוד את כל היכולות. ליד כל אלמנט או פיצ'ר שהם ייחודיים לפרו ולא פתוחים לגרסה חינם, יש סימן של כתר, ככה שתוכלו לעקוב אחרי השימושים שלכם ולראות אחרי חודש אם מספיק לכם החינמי או שהאפשרויות של הפרו ממש עוזרות לכם.

בשביל להתחיל בתקופת נסיון בקנבה פרו חינם לוחצים על הכפתור הסגול.

צילומסך נסה את קנבה פרו חינם סימון על התחל תקופת נסיון חינם

 

כאן מופיעות האפשרויות למנוי פרו חושי או שנתי. אם אתם רוצים, פשוט לחצו הבא – שם תבחרו שיטת תשלום (אשראי או פייפאל) ותזינו פרטים וזהו. הזנת שיטת התשלום היא רק למקרה שתרצו להמשיך למינוי – אין גבייה לפני תום תקופת הנסיון של 30 יום. אם אתם לא רוצים תקופת נסיון בפרו חינם, בפינה השמאלית למעלה אפשר לדלג הלאה למסלול החינמי הרגיל.

צילומסך על נסה את קנבה פרו חינם סימון על הבא

 

אחרי הזנת הפרטים או אם תלחצו על "אולי מאוחר יותר" קנבה תשאל אם אתם רוצים עדכונים ממנה במייל, תלחצו מה שאתם מעדיפים (האמת שלפעמים הם מעדכנים על חידושים מגניבים ממש, כמו למשל הכלי ליצירת תמונות AI שתכף נסביר עליו – שאחרת היינו מפספסים או מגלים באיחור רב).

צילומסך "אנחנו יכולים לשלוח לך דברים מדהימים?" מאתר קנבה

 

אחרי זה תישאלו מה אתם רוצים לעצב, זה לא ממש משנה – פשוט תלחצו בואו נתחיל או דלג, ותגיעו למסך הבית! מכאן ניגש ישר לעניינים.

 

איך לעשות תמונות AI מדהימות חינם עם קנבה – מדריך

נכסתם או נרשמתם, העיקר – הגעתם למסך הבית. נלחץ צור עיצוב

צילומסך מסך הבית קנבה סימון על צור עיצוב

 

לצורך ההדגמה נבחר "רשתות חברתיות" כי זה פורמט מרובע ונוח – אבל אפשר לבחור איזה מידות שרוצים לפי הצורך שלכם

צילומסך קנבה סימןן על בחירת פורמט רשתות חברתיות

 

עכשיו נפתח לנו מסך העבודה, הריבוע הלבן הוא הדף של העיצוב. נלחץ על אפליקציות בתפריט הצדדי השחור

צילומסך מסך עיצוב בקנבה סימון על אפילקציות

 

האפשרות הראשונה שמופיעה היא "טקסט לתמונה" (באנגלית קוראים לזה image to text) – וזו בדיוק האפליקציה שרצינו, אז בואו נלחץ עליה. אם היא לא מופיעה לכם ראשונה חפשו אותה בשורת חיפוש.

צילומסך מסך עיצוב בקנבה סימון על טקסט לתמונה

 

נלחץ "השתמש"

צילומסך מסך עיצוב בקנבה סימון על השתמש

 

וככה הכלי נראה:

צילומסך מסך עיצוב בקנבה סימון על אפליקציית טקסט לתמונה

 

בתור התחלה, נבקש ליצור תמונה של "פרידה קאלו בחליפת אסטרונאוט" – נכתוב את המשפט הרצוי בחלונית הכהה, ונלחץ על הכפתור  הסגול למטה – "יצירת התמונה"

צילומסך מסך עיצוב בקנבה סימונים על מקום לכתוב משפט תיאור ועל כפתור יצירת התמונה

 

מחכים בסבלנות כמה שניות ומקווים לטוב

 

ואוו, קיבלנו תוצאה די מצויינת!

שימו לב שבשביל שהתמונות ישמרו חייבים ללחוץ עליהן כדי שיופיעו בקובץ עצמו, אחרת הן אבודות לנצח. אם התמונה יצאה מוצלחת, כדאי לשמור אותה גם אם אתם לא רוצים להשתמש בה לעיצוב הזה, כי אולי תרצו אחר כך. התמונות ששמרתם יהיו זמינות לכם בהמשך בכפתור "העלאות" בתפריט השחור.

צילומסך מסך עיצוב בקנבה עם תמונות של פרידה קאלו בחליפת חלל וכיתוב "כדאי ללחוץ על התמונות כדי שיופיעו על הדף, אם לא לוחצים עליהן הן לא נשמרות"

טוב יצא מעולה, אבל האמת היא שעכשיו כשחושבים על זה – אולי אנחנו מעדיפים משהו יותר צבעוני? בכל זאת פרידה קאלו.

אז עכשיו אפשר לשכלל ולשפר עוד יותר, בלי להתחיל לגמרי מחדש. נוסיף עוד מילים לתיאור: "עם פרחים בחלל", ונגלול קצת למטה כדי לבחור סגנונות.

נלחץ "ראה הכול" כדי לראות את כל הסגנונות.

צילומסך מסך עיצוב בקנבה עם סימון על ראה הכול בסגנונות

 

 

אמרנו פרחים בחלל אז נבחר בסגנון "חולמני" כי זה נשמע ממש מתאים, ואחר כך נלחץ על הכפתור הסגול "יצירה מחדש" (יופיע שוב אחרי בחירת הסגנון):

צילומסך מסך עיצוב בקנבה עם סימון על סגנון חולמני

 

ואוו! יצא מדהים!

אהבנו את כל התוצאות, אז נלחץ על כל אחת מהתמונות בשביל לשמור אותן ולהוסיף לעיצוב.

צילומסך מסך עיצוב בקנבה עם תמונות של פרידה קאלו בחליפת אסטרונאוט עם פרחים בחלל

 

רוצים להכין עוד תמונות? ככה אפשר להוסיף עוד דף חלק לקובץ ולעבוד עליו:

צילומסך מסך עיצוב בקנבה עם תמונות של פרידה קאלו בחליפת אסטרונאוט עם פרחים בחלל עם סימון על הוספת דף חדש

 

עכשיו שימו לב שלא חייבים לעשות תמונות מרובעות – אפשר לבקש ממנה ליצור תמונה אופקית או אנכית

צילומסך מסך עיצוב בקנבה עם סימון על יחס רוחב גובה לרוחב

 

הצלחתם לקרוא בתמונה מה ביקשנו בתמוה לרוחב? ביקשנו – a lion in a fancy restaurant drinking martini (אריה במסעדה יוקרתית שותה מרטיני) והנה חלק ממה שיצא:

 

רוצים להוריד את התמונות למחשב? חשוב להבהיר שמה שתורידו למחשב זה מה שנמצא על הדף, לא ארבע התוצאות בכלי העבודה בצד. לחצו "שתף" ואז בחלון שיפתח "הורד".

צילומסך מסך עיצוב בקנבה עם סימון על שתף והורד

 

אפשר לשנות את סוג הקובץ, אבל PNG זה אחלה אז נשאיר.

כרגע יש שני דפים בקובץ, אם תורידו את שניהם תקבלו קובץ ZIP שמכיל אותם, אך ניתן להוריד בנפרד על ידי בחירה של הדפים הרצויים. לחצו על התפריט "בחר דפים" (שכתוב בו כרגע "כל הדפים")

צילומסך מסך עיצוב בקנבה עם סימון על בחר דפים בתפריט שתף

 

נבחר את העמוד הראשון (עם פרידה בחלל), נלחץ "בוצע" ואז "הורד" – והקובץ ירד למחשב שלכם.

צילומסך מסך עיצוב בקנבה עם סימון על בוצע בתפרית בחירת דפים ועל כפתור הורד

 

טיפים נוספים לסיום

 • התמונות שעשיתם ישמרו לכם בחשבון בלשונית "העלאות" בסרגל השחור.
 • אם אתם מסתדרים באנגלית כדאי לכם לכתוב את התיאורים באנגלית, כי קנבה עוד לא מדברת עברית כל כך טוב… פעם ביקשנו ממנה לצייר לנו פיל והיא ציירה גמל, אמנם חמוד מאד, אבל לא פיל…
 • אפשר לנסות את אותו משפט בכמה סגנונות שונים רק אל תשכחו לשמור מה שאהבתם כי אי אפשר לשחזר.

 

זהו, צאו לדרך ותעשו תמונות AI קסומות בחינם!!!

 

יש עוד שאלות על תמונות AI?

צרו קשר ואולי נוכל לעזור:

   

   

  תספרו לחברים:
  שיתוף ב facebook
  שיתוף ב twitter
  שיתוף ב linkedin
  שיתוף ב whatsapp
  שיתוף ב email
  שיתוף ב telegram

  פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך

  מה היית רוצה לקבל בחינם?

  שתף/י אותנו ברצונות שלך, ונעשה מאמץ למצוא עבורך דרכים להשיג את מה שאת/ה רוצה בחינם!