ספרים דיגיטליים בחינם לכולם

מהפכת הדיגיטל השפיעה על עולם הספרות ובענק. עוד בעידן הפרינט אנשים היו לוקחים איתם ספרים לכל מקום כמעט, אבל בסופו של דבר זה היה עוד משהו לסחוב, עוד משהו לזכור. בנוסף עם פרינט ישנה ההתלבטות מה לעשות בנסיעה של כמה ימים כשסיימת את הספר שלקחת? צריך להיסחב מראש עם כמה ספרים, ומה אם דווקא מתחשק לך ספר אחר?  הספרים הדיגיטליים פותרים בעיה זו ועוד בעיות רבות, ובמאמר זה נספר לכם כיצד למצוא בקלות באינטרנט ספרים דיגיטליים בחינם.

עבור רבים, ספרים דיגיטליים הם פתרון אדיר. נכון, יש גם כאלה שלעולם לא יוותרו על הריח של ספר כשפותחים אותו לראשונה, על תחושת הנייר ביד, את אלה שנהנים משיטוט בספריות רחבות ידיים, אבל זה לא סותר – אפשר לשלב. ואכן רבים עושים זאת. אחד הסממנים שמעידים על הרצינות שבה העולם החל להתייחס לספרים דיגיטליים הוא שהוקדש להם סעיף משל עצמם בכללי ציטוט ביבליוגרפיה של כתיבת עבודות אקדמיות.

כמובן שספרים דיגיטליים גם אקולוגיים וחסכוניים יותר ומחירם באופן כמעט גורף נמוך יותר, ועם זאת, בשביל תולעי ספרים רציניים גם קנייה אינטנסיבית של ספרים דיגיטליים יכולה להיות הוצאה כבדה. אמנם תחום ה"השאלה" של ספרים דיגיטליים דרך ספריות החל להתפתח בארץ, בעיקר בתחילת עידן הקורונה, אבל יש עוד הרבה לאן להתקדם. למרבה המזל, אפשר למצוא ברשת לא מעט ספרים דיגיטליים בחינם, הנה כמה אפשרויות:

ספרים דיגיטליים חינם בעברית

ספרים בחינם באתר עברית

אתר עברית הוא אולי האתר המוביל ברשת לספרים דיגיטליים, ולמעוניינים ניתן להזמין דרכו גם עותקים מודפסים, לפחות של חלק מהספרים. מבחר ומגוון הספרים הדיגיטליים החינמיים בעברית באתר זה הוא מהגדולים ביותר. ההיצע משתנה כיוון שיש מבצעים מתחלפים וגם נוספים ספרים חדשים כל הזמן.

ספרים ב-0 עד 12 ש"ח באתר מנדלי מוכר ספרים

באתר מנדלי מוכר ספרים ברשת קטגוריית "חינם" כוללת גם ספרים זולים מאד עד 12 ש"ח. מעיון בהיצע ראינו כי הרוב הגדול באמת בחינם. יש שם מבחר קטן אך איכותי של ספרי פרוזה, שירה, ביוגרפיות ועיון.

ספרים בחינם באינדיבוק

גם באתר אינדיבוק המבחר של ספרים חינמיים לא עצום, אך יש בו ספרים מעניינים בנושאי יהדות, התפתחות אישית, ספרי עיון שונים, פרוזה ושירה ואפילו ספר מתכונים.

 

ספרים עצמאיים

בנוסף לאתרים שמרכזים מבחר גדול של ספרים דיגיטליים, ישנם גם סופרים וכותבים עצמאיים שמעלים בגישה חופשית את ספריהם באתרים יעודיים, לדוגמא קובץ השירה היפה "אגדה חדשה על ערפל" והספר יוצא הדופן "טובה ורחבה".

 

מבחר עצום של קלאסיקות חינם בפרוייקט בן יהודה

על פרוייקט בן יהודה אין מה להכביר במילים – זהו מיזם שנוסד ב-1999 ועושה עבודת קודש של דיגיטציה והנגשה לקהל הרחב של יצירות בנחלת הכלל (שמחבריהן מתו לפני 70 שנה ומעלה) וכן של יצירות נוספות שבעלי הזכויות עליהן הסכימו לחלוק בחינם עם הציבור לקריאה. יש שם את רוב כתבי ביאליק, טשרניחובסקי, רחל, ועוד ועוד מגדולי הכותבים – ואף תרגומים של קלאסיקות.

אם בתחילת דרכו של האתר ניתן היה רק לקרוא אונליין – כיום ניתן להוריד את הטקסטים במגוון פורמטים, החל מקובץ TXT דרך DOC וPDF ועד קבצים לקינדל ולקוראים אלקטרוניים שונים.

 

ספרים דיגיטליים בחינם באנגלית

באנגלית ההיצע הוא עצום הרבה יותר, וגם הרשימות על איפה למצוא ספרים דיגיטליים חינם הן רבות, לכן נביא כאן את שני המקורות המרכזיים לספרים דיגיטליים חינם באנגלית:

 

פרוייקט גוטנברג

אם הזכרנו את בן-יהודה, חייבים להזכיר את גוטנברג – הוא האתר שהיווה את ההשראה לפרוייקט בן יהודה. ניתן למצוא בו שלל עצום של יצירות מופת בינלאומיות בנחלת הכלל.

 

ספרים חינם באמזון – קינדל

באמזון יש מאות אם לא אלפי ספרים דיגיטליים להורדה חינם. הם מתאימים למכשיר קינדל, ואפשר בגדול לקרוא אותם גם על מחשב או טלפון (אבל לא על קוראים אלקטרוניים אחרים). כל מה שצריך לעשות זה להכנס לחנות ספרים לקינדל, ולחפש FREE EBOOKS. בין התוצאות יופיעו גם ספרים בתשלום, אבל אלו רק מודעות ממומנות – יש מאות דפי תוצאות של ספרים חינמיים, אותם תוכלו לסנן כרצונכם בעזרת כלי החיפוש.

 

קריאה נעימה!

 

יש שאלות נוספות בנושא?

או אולי עוד דברים שהייתם רוצים לגלות איך להשיג בחינם? כתבו לנו!

  תספרו לחברים:
  שיתוף ב facebook
  שיתוף ב twitter
  שיתוף ב linkedin
  שיתוף ב whatsapp
  שיתוף ב email
  שיתוף ב telegram

  פוסטים נוספים שעשויים לעניין אותך